Odunluk, Liman Cd. 17C, 16610 Nilüfer/Bursa

Gülüş Tasarım

İnsan kendini çok daha iyi hissetmek için bedeninde farklı dokunuşlar yapmaktadır. Bu estetik dokunuşlar sayesinde kişi kendine daha fazla güvenmekte ve hayata bakışı değişmektedir. Gülme konusunda sıkıntı olanlar ağız, dudak ve diş ile ilgili estetik yaptırabilir. Diş ve diş etleri, temizliğin yanı sıra estetik görüntü açısından da önemlidir. Estetik görüntüyü yok eden ağız içi sorunlar oluşabilir. Diş eti hastalıkları, çürük diş, diş kayıpları gülüşleri de etkileyen problemlerin arasında yer alır. Bu yüzden son dönemde gülüş tasarım çalışmaları bir hayli önem arz etmeye başlamıştır.

Ağızda meydana gelebilecek estetik sorunların iyileştirilmesi amacıyla tasarım çalışmalarına başvurulur. Böylece bireyin sosyal hayatını olumsuz şekilde etkileyecek probleminden kurtulması sağlanmaya başlanır. Diş ve diş etiyle ilgili olarak sıkıntılar yaşayanlar, toplum içerisinde gülmekten kaçınır. Fiziksel olduğu kadar psikolojik açıdan da bireyi etkileyen son derece önemli konulardan biri olarak karşımıza çıkar. Rahat gülebilmek ve kendini engellememek yaşam kalitesini arttıran bir durum olarak karşımıza çıkmaktadır.Daha fazla detaylı bilgi için sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Gülüş TasarımGülüş Tasarımı İçin Hangi İşlemler Yapılır?

Ağız içinin güzel ve doğal bir görüntüye sahip olması önemlidir. Eğer böyle bir görsellik söz konusu olursa, kişinin daha fazla özgüvenli olmasına neden olacaktır. Gülüş tasarımı ile ilgili olarak hangi tip işlemlere başvurulacak olduğu da merak edilen konulardan biridir. Çalışmalar, her bireye göre farklılık göstermekte ve aynı şekilde uygulanmamaktadır. Gülüş tasarıma başlanırken göz önünde bulunacak bazı önemli hususların söz konusu olduğunu belirtebiliriz. Bunlar;

  • Hastanın yaşı
  • Yüz hatları
  • Cinsiyeti
  • Beklentileri

Olarak karşımıza çıkar. Eğer ki ağız içinde estetikliği bozacak çürük dişler varsa, diş temizliği yapılır. Daha sonrasında ise hastanın istek ve ihtiyaçlarına uygun bir tedavi belirlenmeye başlanmış olur. Diş estetiği, diş beyazlatma, Zirkonyum kaplama, porselen lamine gibi uygulanabilecek farklı tip işlemler söz konusu olabiliyor.

Gülüş TasarımGülüş Tasarımı Nasıl Gerçekleşir?

Bireyler için ağız yapısının da hoş görünmesi önemlidir. Çünkü aksi taktirde sosyal yaşamında sıkıntıların ön plana çıkması anlamına gelmeye başlayacaktır. Gülüş tasarımına başlanmadan önce ilk olarak hastanın beklentilerinin neler olduğu öğrenilmelidir. Ayrıca hasta ağzından ölçüler alınıp, hastaya en uygun model konusunda bir karara bağlanmaya çalışılır. Hastaya sunulacak olacak geçici restorasyonlarla, beklentisi ve beğenisi öğrenilmeye çalışılır. Ortodonti çalışmalarına ihtiyaç duyulmadığı durumlarda, diş etindeki hastalıklara dair bir seviye bozuklukları tespit edilmeye başlanır.

Diş ve diş etlerindeki görsel bozukluk ve biçimsizlik, cerrahi uygulamalarla iyileştirilmeye çalışılmaya başlanır. Bozuklukların giderilmesi amacıyla kompozit dolgulara başvurulur. Eğer ki bu dolgular yeterli gelmezse o zaman zirkonyum kaplama ya da porselen lamine işlemlerine başvurulabilir.

Hastalarımızın tedavi sonuçlarını görmek için İnstagram sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Gülüş Tasarımı Kimler İçin Uygundur?

Gülüş tasarımlarının kimler için uygun bir işlem olduğu bilinmelidir. Ülkemizde son zamanda diş ve diş etleriyle ilgili olarak şikayetler çok fazla artmaya başlamıştır. Üstelik bu problemlerin kişinin toplumsal yaşamına da etki etmesi mutlaka çözülmesi gereken bir konu haline gelmiştir. Gülüş tasarımına ihtiyaç duyacak olanların şu tür problemlere sahip olması gerekir;

  • Diş diziliminde çapraşık bir bozukluğa sahip olanlar
  • Diş yapısında anormal renklendirmelerin olması
  • Diş boyutlarında küçük ve büyük dengesizliklerin olması
  • Diş eti ile ilgili görsel sorun yaşayanlar
  • Eksik dişlere sahip olanlar
  • Diş ve diş etindeki orantısızlık durumu

Saymış olduğumuz bu faktörler varsa o zaman gülüş tasarımından yararlanma ihtiyacı doğmaya başlayacaktır. Profesyonel diş cerrahlar tarafından ağızla ilgili olumsuz görüntüyü kolayca yok edebilmeniz mümkündür. Böylece yapılacak işlemler sonrasında daha hoş bir görünüme sahip olmaya başlarsınız.

Gülüş Tasarım Ömrü ve Fiyatları

Gülüş tasarımının yapıldıktan sonra ömrü ne kadar olacağını düşünüyor olabilirsiniz. Burada önemli olacak faktörlerden biri ağız bakımınızı mutlaka kontrol altında tutmanızdır. Dişler için yapılacak kompozit dolgular, özenli bir ağız bakımı olduğu zaman 5 seneye kadar kalıcı olabiliyor. Porselen lamine ve zirkonyum kaplama yapıldığında ise ömrü 10 yıla kadar çıkıyor.

Gülüş tasarım fiyatları ne kadar olduğu kişiden kişiye göre farklılık gösterebilecek bir durumdur. İşlemin süresi, zahmeti ve modeline göre fiyat durumu sabit kalmamaktadır. Bütün bunları göz önünde bulundurarak kaliteli hizmet sunan ve sonrasında sorun yaşamayacağınız bir diş kliniği ile iletişime geçmelisiniz.

0224 453 00 99