Odunluk, Liman Cd. 17C, 16610 Nilüfer/Bursa

Amalgam dolgular şu an güncel literatürde olmayan daha önceleri oldukça rutin kullanılan gri dolgulardır. Bu materyalin literatürden kaldırılmasının temel sebebi elastisite modülü dediğimiz sertlik derecesinin doğal dişe göre oldukça yüksek olmasıdır. Özetle üzerine kuvvet geldiğinde diş kırılırken dolgu sağlam kalır. Bu da sağlam diş dokusunu tehlikeye atar. Estetik dolgu tedavisi blog yazımızı inceleyebilirsiniz.

Bir diğer dolgu değişimi sebebi de amalgamın içerisinde bulunan cıvadır. Cıva insan vücudu için toksik etki gösterir ve söküm işleminin de bu sebeple amalgam söküm prosedürüne uygun olması gerekmektedir. Amalgam dolgu değişimi, ortaya çıkan cıva buharını hasta ve hekimin solumaması için “rubberdam” dediğimiz lastik bir örtü altında çok iyi vakum ve havalandırma eşliğinde yapılmalıdır.

Estetik açıdan da gri dolgular ciddi bir rahatsızlık sebebidir. Dolgu değişiminin gerekli tedbirler alındıktan sonra bir tehlikesi yoktur. Eskisi gibi sağlıklı tüketim sağlanılabilir.Uzmanlar tarafından doğru tedavi yöntemleri ile iyileştirme yapılmalıdır. Günümüzde yeni tedavi yöntemleri ile daha estetik dolgu çalışmaları yer almaktadır. Gülüş tasarımı adı altında yapılan bu çalışmalardan biride estetik dolgu tasarımlarıdır. Hastanın yüz ve çene yapı ölçüleri alınarak uygulanan estetik gülüş tasarımları; Hollywood smile,dijital gülüş tasarımı ve estetik dolgular gibi tedavi yöntemlerini de içermektedir. Hastalarımızın tedavi süreci hakkında bilgi için İnstagram sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Dolgu değişimleri ve estetik dolgu tasarımları olmak üzere yapılan her tedavi uzmanların gözetimi altında devam ettirilmelidir.Eon Dental olarak hastalarımızın diş sağlığını önemsiyor ve diş yapısına en uygun tedavi yönetemleri ile sağlıklı hizmet sunuyoruz.

Sağlıklı gülümseme ve tüketim sürecine sahip olmak istiyorsanız uzman doktorlarımız ile iletişime geçerek tedaviler, estetik gülüşlere sahip olmak adına yüz ve çene hattınızın hangi diş özelliklerinde gülüş tasarıma uygun olduğunu öğrenmek ve tedaviler hakkında bilgi edinebilmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

0224 453 00 99