Odunluk, Liman Cd. 17C, 16610 Nilüfer/Bursa

diş beyazlatma

Bursa diş beyazlatma işlemi iki farklı yöntemle ya da bu iki yöntemin kombine kullanılmasıyla yapılabilir.

Daha fazla beyaz dişlere sahip olmak kişinin özgüvenini yerine getirerek sağlıklı gülümsemelerini sağlamaktadır.Yöntemlerden birincisi hekimin hastaya özel olarak ölçü alıp uygun beyazlatma materyalini hastaya vermesiyle yapılabilir. Bu yöntemde hasta kendine özel plakların içerisine beyazlatma ajanını sıkarak kullanıcı talimatına göre günlük 4-6 saat uygular. Tedavi bir hekim tarafından takip edilmeli ve doğru materyal ile yapılmalıdır. Aksi halde bilinçsiz bir şekilde yapılan beyazlatma işlemleri dişe zarar vererek kalıcı hassasiyetlere yol açabilir ve mevcut diş yapısının kayıbına diş estetiğinin bozulmasına yol açabilir.Kişiden kişiye değişiklik gösteren bu tedavi yöntemi kimi kişilerde 3 ila 6 ay kimi kişilerde ise bir kaç yıl kalıcılığını koruyabiliyor.

Nikotine bağlı olarak çay, kahve ve sigara kullanımı fazla olan kişilerde, kazanılmış olan beyazlığın ömrü daha kısa olabiliyor.Nikotine bağlı tüketim sağlamayan kişilerde beyazlık süresi daha da uzayabiliyor.

Bireylerin diş yapısı nedeni ile  tekrar eski renklerine dönmeden 6 ayda bir düzenli kontroller sağlanması ve gerektiği takdirde beyazlatma işleminin 6 ayda veya yılda bir yenilenmesi gereksinim göstere biliyor.

İkinci yöntemde ise hekim klinik koşulları içerisinde dişlerin üzerine beyazlatma ajanını uygular ve etkinliği arttırması için güçlü bir ışık tutar.Beyazlatıcı jel ‘Power Bleaching’ ve ışıktan oluşan bu yöntem kısa sürede diş rengini 3-4 ton açabilen hızlı ve en güvenilir beyazlatma yöntemidir.Son yıllarda diş hekimlerinin kullandığı en popüler ve en hızlı tedavi yöntemidir.

Klinik koşullarında uygulanan beyazlatma işlemi çok daha hızlı netice verir.Uygun ofis ortamında bir saate yakın süre içerisinde bile bu işlem gerçekleştirilebilir.Hastalarımızın tedavi süreçleri ile ilgili detaylı bilgi için İnstagram sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Beyazlatma işlemlerinin kombine kullanımı sayesinde daha ciddi bir renk değişikliği elde edilebilir. Bu renk değişimi kişinin eski diş rengine göre 3-4 ton kadar fark etmektedir.Elde edilen renk değişikliğinin kalıcılığı için ise hastaya beyaz diyet önerilerinde bulunulur.Gülüş tasarımları ile ilgili detaylı bilgi için sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

0224 453 00 99