Odunluk, Liman Cd. 17C, 16610 Nilüfer/Bursa

Estetik Dolgu Yaptırmak Dişlere Zarar Verir Mi?

Ağız hijyeninin sağlanmaması durumunda dişlerde çürüme meydana gelir. Çürük dişler ilerleme yaptığı zaman ise ağrı ve beraberinde diş kayıpların görülmesine zemin hazırlar. Diş kaybının yaşanmaması amacıyla artık estetik dolgu işlemlerinden destek alınmaya başlanır. Estetik dolgu yaptırmak dilere zarar verir mi  ile ilgili olarak son zamanda merak edilen bir diğer konu ise dişlere zarar verme durumu olabilecek olduğudur.

Estetik diş dolgusunun hem diş hem de diş etlerine zarar verme durumu söz konusu değildir. Bu yüzden dolayıdır ki bu tür çalışmalardan gönül rahatlığı ile yararlanabilmeniz mümkündür. Estetik dolgu yapıldıktan sonra ise artık kendi dişiniz gibi kullanmaya başlarsınız.Tedavi hizmetimiz ile ilgili detaylı bilgi için sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Estetik Dolgu Yaptırmak Dişlere Zarar Verir Mi?Estetik Dolgu Zararlı Bir İşlem Midir?

Estetik dolgu, dişlere zarar vermez ve güvenle kullanım sağlar. Fakat estetik dolgunun diş ve diş etlerine zarara yol açmaması için bazı konulara da dikkat etmeniz gerekecektir. Bunlar diş fırçalama ve diş ipi kullanımı diyebiliriz. Estetik dolgu sürecinden sonra ağız bakımı kesinlikle ihmal edilmemesidir. Eğer ki düzenli olarak ağız bakımı yapılırsa, dolgunun diş ve diş etine zarar vermesi mümkün olmayacaktır.

Estetik Dolgu Bakımı Ne Zaman Yapılmalıdır?

Estetik dolgunuzda deformasyonun oluşmaması adına rutin bakımın da mutlaka yapılması gerekir. Böylelikle dolgunuz da ağrı ve sızı gibi problemlerle karşı karşıya kalmazsınız. Estetik dolgu sonrasında özellikle 6 aylık periyodik süreçlerle kontrollerin de yapılması gerekir. Düzenli bakım ve kontrollerin yapılması durumunda ise dolgunuzun daha uzun ömürlü olmasını sağlayabilirsiniz.

Estetik Dolgu Ön Dişlere Zarar Verir Mi?

Dolgularınız hangi dişlere yapılmış olursa olsun zarar vermeyecektir. Kişinin dişleriyle uyumlu bir şekilde hazırlanan dolgular, daha estetik bir görünüm kazandırılmasına yardımcıdır. Estetik dolgu kullanımı sonucunda ise hastalar hiçbir şekilde diş ve diş eti şikayetleriyle karşılaşmaz. Olumsuz bir etkisi olmadığından dolayı güvenle yaptırabileceğiniz bir işlemdir.

Estetik dolgunuzun dayanıklı ve uzun ömürlü olmasını istiyorsanız, işlem sonrasındaki süreçte rutin bakım yapmanız gerekecektir. Düzenli yapılacak bakımlar estetik dolgunuza zarar vermez, tam aksine korunmasını sağlar. Uzun süreli kullanım için ideal olarak ifade edebileceğimiz estetik dolgunuzu, profesyonel diş hekimleri tarafından yaptırmalısınız. Estetik dolgu için işlem yapacağınız hekimin, işinde iyi olması dolgu tedavisi sonrası sorun yaşamanızın önüne geçmiş olacaktır.

Hastalarımızın tedavi süreçleri hakkında bilgi edinmek için İnstagram sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

0224 453 00 99