Odunluk, Liman Cd. 17C, 16610 Nilüfer/Bursa

Estetik Dolgu Renklenir Mi?

Doğal bir gülüş sağlamak amacıyla son dönemde uygulanan işlemlerden biri estetik dolgu tedavisidir. Kompozit malzeme kullanımına başvurularak doğal ve estetik bir gülüş tasarımının oluşmasına zemin hazırlanır. Yeterli bir ağız hijyeninin sağlanmadığı dişlerde kırılma, aşınma ve çürük oluşumları kaçınılmaz olabiliyor. Tüm bu problemli diş yapısını ortadan kaldırmak amacıyla artık estetik dolgu çalışmalarından destek alınır.

Son zamanda en çok sorulan sorulardan biri ise estetik dolgu yaptırıldıktan sonra renklenme durumu olup olmayacağıdır. Kompozit malzemeden kaynaklı olarak dişlerin uç kısmında hafif  de olsa bir renklenme söz konusu olabilir.Tedavi hakkında detaylı bilgi için sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Estetik Dolgu Renklenir Mi?Estetik Dolgularda Renk Değişimi Olur Mu?

Kompozit dolgu halk arasında beyaz estetik olarak ifade edilir. Uzman bir estetisyen tarafından işlemler yapıldığı zaman ağız içerisinde ayırt edilmesi son derece zor olacaktır. Estetik dolguların renk değişimine uğramaması için ağız hijyenine mutlaka önem vermeniz gerekir. Çünkü hijyeni sağlamadığınız zaman üretilmeye başlanacak organik asitler, dolgularda yumuşama ve renk değişimine sebep olacaktır.Bu nedenle Estetik Dolgu Renklenir Mi? Sorusuna en uygun cevap evet olabilir.

Ön Dişlerde Dolgu Renk Değiştirir Mi?

Ön dişlerde aşınma, kırık gibi sorunlar oluşabilir. Bu problemlerin bir an önce çözüme kavuşması için estetik dolgu çalışmalarına ihtiyaç duyulur. Ön dişlere de kolayca uygulanan dolgular sayesinde daha güzel bir dişlere sahip olmaya başlarsınız. Görünümü kötü yönde etkileyecek her ne varsa giderilmiş olur. Ön dişlere yapılmış olan dolgunuzun renk değiştirmesi tamamen size bağlıdır. Düzenli fırçalama, ağız bakımı gibi yollara başvurduğunuz zaman renk değişimi olmaz.

Estetik Dolgularda Uç Kısmın Renklenmesi

Estetik dolgu yaptıranların nadir de olsa karşılaşabileceği bazı durumlar olabilir. Onlardan biri de estetik dolgunun uç kısmının renklenmesi denebilir. Dişlerin uç kısmının renklenmesi durumu, dolgunun şeffaf bir renkte olması mine dokusundan kaynaklı olacaktır. Fakat estetik dolgunuz, uzman bir kişi tarafından yapılır ve ağız içi bakımı sağlarsanız bu tip sorunları yaşamazsınız.

Estetik dolgularda, uzman hekim tarafından kaliteli malzemeler kullanılır. Bu malzemeler, kullanıma bağlı olarak lekelenme ya da sararma gibi olumsuz durumlar yaratmaz. Tam aksine istediğiniz doğal bir görünüme kavuşabilmenize yardımcı olur. Estetik dolgu işlemleri kısa süre içerisinde yapılacak tedavi çalışmalarından biridir. Hastaya dolgu işlemi yapılırken, herhangi bir ağrı çekme durumu söz konusu olmayacaktır.Detaylı sonuçlar için İnstagram sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

0224 453 00 99