Odunluk, Liman Cd. 17C, 16610 Nilüfer/Bursa

Bursa Nilüfer zirkonyum kaplamaların tercih edilme nedenleri nelerdir?

Günümüzde teknolojinin ilerlemesi ile birlikte zirkonyum kaplamalar ön plana çıkmıştır.Bu kaplamalar pek çok avantajı da beraberinde getirmiştir.

  • Son dönemde kullanımında artış görülen zirkonyum kaplamaların estetik sonuçlarda oldukça başarılı olduğu görülmüştür.Bu sayede elde edilen doğal diş görünümü ile bireylerin kendi diş renklerine uygun renkteki zirkonyum kaplamalar yapılabilir ve böylece diş yapısında meydana gelebilecek yapaylıktan kaçınılmış olunur.
  • Harabiyet seviyesinin ileri olduğu vakalarda, eksik diş varlığında veya diş sıkma rahatsızlığının görüldüğü vakalarda kullanımı uygundur.
  • Bir diğer avantajı ise zirkonyum kaplamaların diş eti gibi çevre dokularla biyo-uyumluluğunun oldukça yüksek olmasıdır. Bu sayede implant üzeri protezlerde de sıkça tercih edilir.
  • Doğru laboratuvar işlemleri sonucunda sadece ön dişlerde değil arka dişlerde de implant üzeri protez materyali olarak kullanılabilirler.
  • Tüm bu avantajlarıyla birlikte zamanla altın standart haline gelen zirkonyum kaplamalar günümüz diş hekimliğinde önemli bir yere sahiptir.

Hastalarımızın tedavi süreçleri hakkında detaylı bilgi için İnstagram sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

0224 453 00 99