Odunluk, Liman Cd. 17C, 16610 Nilüfer/Bursa

Yaprak Porselen Yaptırmak Dişe Zarar Verir Mi?

İnsan yüzünde en çok dikkat çeken yerler dişlerdir. Dişleri güzel görünmeyen kişilerin gülme konusunda sıkıntı yaşadıkları bilinmektedir. Gülemeyen insanların hayata bakışı da olumsuz olmaktadır. Dişlerinde estetik problemler bulunan kişiler yaprak porselen yaptırmak istemektedir. Ancak dişlere zararın olup olmadığını merak ederler. Diğer kaplama uygulamalarıyla karşılaştırıldığında en zararsız olan çeşittir. Bu yüzden hastalar gönül rahatlığıyla tercih edebilir. Son dönemlerde en çok tercih edilen işlemler arasında yer almaktadır.Kısacası Yaprak Porselen Yaptırmak Dişe Zarar Verir Mi? sorusuna en uygun cevap bu olacaktır.

Yaprak Porselen İşlemine Uygun Olan Dişler

Günümüzde birçok diş uygulaması bulunmaktadır. Fakat hepsi farklı diş yapılarına uygundur. Bu yüzden uygun olan tekniğin seçilmesinin de büyük önemi vardır. Aksi takdirde sıkıntı yaşamak kaçınılmaz olacaktır. Aşağıda yaprak porselen işlemine uygun olan dişler madde madde şeklinde açıklanmıştır

  • Kırık
  • Aşınmış
  • Aralıklı
  • Kalıtsal bozuklukları bulunanlar
  • Çarpık
  • Renklerinde değişmeler meydana gelenler

Bursa yaprak porselenDişlerinde renk problemleri yaşayanlar genellikle beyazlatma tekniğini yaptırır. Ancak ileri problemler olduğunda bu teknik işe yaramaz. Bunun için yaprak porselene başvurulur. Bu işlemde yüzde 90 başarı sağlamak mümkündür. Ayrıca aralıklı ya da çarpık diş yapılarda da uygulanabilme imkanı vardır. Bütün bunlarla ilgili bilgi almak ve dişlere yaprak porselen yaptırmak için diş hekimi ile görüşmeniz gerekmektedir.

 

Yaprak Porselen İşlemi Kaç Seans Sürer?

Diş uygulamaları genellikle uzun sürmektedir. Bu yüzden yaprak porselen işlemi kaç seans sürer sorusunun cevabı çok merak edilir. Bu işlem diğerlerinin aksine oldukça kısa sürer. Durumu sadece göre 3 ile 4 seansta işlem tamamlanmaktadır. Bu seansların bitiminde çok güzel dişlere sahip olmak mümkündür.Tedavi süresi ile ilgili detaylı bilgi için sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

yaprak porselen eon dentalYaprak Porselen Bakımı

Bakımlarında normal dişlerden hiçbir fark bulunmaz. Aynı şekilde fırçalanması yeterlidir. Kırılmaları ana dişin kırılmasıyla aynı orandır. Yani oldukça zordur. Bu yüzden gönül rahatlığıyla kullanılabilir. Düzenli olarak temizliği gerçekleştirirse uzun yıllar sorunsuz bir şekilde kullanma şansı elde edilir. Ayrıca yaprak porselen bakımı içerisinde diş ipi kullanmakta herhangi bir probleme neden olmaz. Bunun yanında dişlere zarar verecek asitli yiyecek, içeceklerden ve zararlı alışkanlıklardan uzak durmak gerekmektedir.Daha fazla bilgi için sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

0224 453 00 99