Odunluk, Liman Cd. 17C, 16610 Nilüfer/Bursa

Massater Botoksu

 

En güçlü çiğneme kası olarak bilinen, çenenin yan kısmında bulunan massater kasının büyüyüpçok belirgin hale gelmesine massater hipertrofisi denir. Bu durum genellikle; diş sıkma, diş gıcırdatma, sürekli sakız çiğnemek ve devamlı sert et yemek sebepli meydana gelmektedir. Hastalığın tedavisi için massater botoksu uygulanmaktadır. Bu kasın bulunduğu yüzün alt bölgesinin inceltildiği estetik operasyondur. Uygulamadaki genel amaç, yüzün alt kısımlarının tedavi edilmesidir.

Diş sıkması genellikle birçok insanın farkında olmadan yaptığı bir alışkanlıktır. Uyurken ya da gün içerisinde farkında olmayarak diş sıkabiliriz. Bu alışkanlık bir süre sonra yüz kaslarında büyümeye yol açmaktadır. Estetik görüntü açısından da ciddi oranda yüzünüzde fark çıkabilir. Tamamen bu yüz bozukluğundan kurtulabilirisiniz. Kas botoksu sayesinde bu durum kalıcı olarak düzeltilebilir.Detaylı bilgi için sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

diş sıkma tedavisi

Massater Botoksu Faydaları Nelerdir?

Bu botoksun hem sağlık hemde fiziksel açıdan iyi olmanızı sağlayacak birçok faydası bulunmaktadır. Bu avantajlar;

  • Son derece kaliteli ve güvenli bir operasyondur. Asla cerrahi bir işlem uygulanmaz. Botoks cerrahi uygulama istemeyen bir işlemdir.
  • Bozuk çene yapısı inceltilerek, kare görünümden kurtulur daha ince ve oval bir yüz hatlarına sahip olabilirsiniz.
  • Bu işlem sayesinde çene kası boyutları küçültülür.
  • Diş sıkma ve çene gıcırdatma sorunlarınızdan ve ağrılarından kalıcı kurtulursunuz.

 

Massater Botoksu Nasıl ve Kimlere Yapılır?

Çene şeklinden hoşnut olmayan bireyler ve bu uygulamaya mani olacak herhangi bir rahatsızlığı olmayan kişiler bu işlemi yaptırabilir. Ancak hamile ve emziren anneler için massater botoksu tavsiye edilmemektedir. Bu süreçleri tamamladıktan sonra hamile ve emziren annelerde ilerleyen zamanlarda bu işlemleri yaptırabilir.

 

Çene botoksu işleminde, botoks massater kasına direkt olarak enjekte edilir. Ortalama 10 dakika sürmekte olan bu işlem aşamasında birey herhangi bir acı hissetmez. Çünkü uygulama öncesi anestezik krem ile botoks yapılacak bölge uyuşturulur. Bu işlemden sonra günlük hayatınıza çok hızlı bir şekilde dönüş yapmanız mümkündür.

 

Massater Botoksu Fiyatları Ne Kadardır?

 

Botoks işlemleri ve estetikler son derece güvenli ve uzman kişiler tarafından yapılmalıdır. Cilde verilecek herhangi bir hasarın telafisi olmayabilir. Bu nedenle kliniğe gitmeden önce çok dikkatli bir araştırma yapmalısınız. Bu tedavinin fiyatları firmalara göre değişiklik göstermektedir. Muayene ve işlem ücretleri için bizzat uzman ile görüşmeniz gerekmektedir.

 

Massater Botoksu Nasıl Etki Eder?

Masseter kaslarının genişlemesi sonrasında karemsi ve sert bir görünüm ortaya çıkar. Bu durum özellikle çene açısı olarak isimlendirilen bölgede olumsuz bir görselliğin ortaya çıkmasına neden olur. Alt yüz hattının estetik bir görselliğe kavuşması noktasında Massater botoksu üst düzeyde bir performansın merkezinde yer alır. Bu durum son zamanlarda Massater botoksuna olan ilgiyi de arttırmaktadır. Burada en kritik aşama Masseter kasına botoks enjekte edildiği aşamadır. Bu aşamanın sorunsuz bir şekilde tamamlanması, başarılı bir Massater botoksunun da uygulanmasını mümkün kılar.Misafirlerimiz tedavi süreçlerini izlemek için İnstagram sayfamızı ziyaret ediniz.

 

0224 453 00 99