Odunluk, Liman Cd. 17C, 16610 Nilüfer/Bursa

İmplantların bakımı nasıl yapılmalıdır?

Bursa implant tedavisi sonrası doğru ve düzenli bir bakım ile birlikte ömür boyu sorunsuz bir şekilde kullanılabilen implantların başarı/başarısızlık oranlarının belirlenmesinde hekimin işlem sırasındaki bilgi ve tecrübesinin yanında hastanın da iyi bir ağız hijyeni ve özenli bakımla bu başarı oranlarını idame ettirmesi son derece önem arz etmektedir.

İmplant ve üzerine yapılan protezin bakımı esasen klasik diş bakımına göre çok farklılık göstermez.Dişlerin düzenli olarak fırçalanması gerekmektedir.Her bireyin dikkat etmesi gerektiği gibi implant üstü dişi/protezi olan bireylerin de günde 2 kez dişlerini fırçalaması gerekmektedir.

Rutin diş fırçalamaya ek olarak diş ipi,köprü altı ipi ve ara yüz fırçasının kullanımı diş/protez yüzeyindeki eklentilerin mekanik olarak temizlenmesinde çok büyük katkı sağlamaktadır.

Ağız duşu kullanımı da implant üstü diş/protez olan hastalarda tavsiye edilen bir diğer temizleme seçeneğidir.Mekanik olarak temizlerken zorlanılan yüzeyler için kullanılan ağız duşu birçok alanda etkili temizlik sağlamaktadır.

Bahsedilen tüm bu maddeler implant yaptıran hastanın implantlarını sağlıklı ve uzun ömürlü kullanmasında yardımcı olan tavsiyelerdir. İmplant sonrası süreçte ömür boyu doktor kontrolü de çok önemlidir. Rutin doktor kontrollerinizi ihmal etmeyiniz ve doktorunuzun önerilerine mutlaka uyunuz.

0224 453 00 99