Odunluk, Liman Cd. 17C, 16610 Nilüfer/Bursa

Herkese İmplant Yapılabilir Mi?

Dış görünüş üzerinde önemli bir etkiye sahip olan yerlerden biri de dişlerdir. Güzel bir gülümsemenin adresi olan dişlerde yaşanan sorunlar kişinin özgüvensiz hissetmesine neden olabiliyor. Bu sebeple dişlerle ilgili tedavileri ve diş bakımlarını aksatmamak gerekmektedir. Bunların yapılmamsı diş kayıplarına sebep olabilir. Diş kayıplarında popüler bir tedavi olan implant sorunun çözümünde ilk sıradadır. Peki, herkese implant yapılabilir mi? Ciddi hastalığı bulunmayan ve yeteri kadar kemik dokusu olan herkese bu tedavi uygulanabilir.

Herkese İmplant Yapılabilir Mi?İmplant Tedavisi ve Bazı Hastalıklar

Bazı durumlarda tedavinin yapılması mümkün değildir. Kimi hastalıklar burada ele alınabilir. Kontrol altına alınmayan yüksek tansiyon ile yüksek kan şekeri problemlerin başındadır. Bu hastalığı olan bireylerin tedavisinin gerçekleştirilmesi için hastanın ilacını düzenli kullanması ve kontrollerine gitmesi lazım gelir. Şekerin ve tansiyonun belli bir seviyede tutulması başarıldığı zaman implant tedavine başlamak mümkündür. Bunları belirlemek ve kişinin önemli rahatsızlıklarını takip etmek için bir diş kliniğine başvurarak bu süreci başlatmak gerekmektedir. Rahatsızlıkların kontrol altına alınması ve implant süreci birbiri ile bağlantılı olarak kontrol gerektiren durumlardır.

Herkese İmplant Yapılabilir Mi?İmplant ve Sigara Kullanımı

Yoğun sigara kullanımı implant tedavisinin başarısı kapsamında risk taşımaktadır. Bu noktada herkese implant yapılabilir mi? sorusu akla gelmektedir. Bu kişilere de gereken tedaviyi uygulanabilir. Ancak işlemin ardından en az yedi gün hiçbir şekilde sigara içmemek gerekiyor. İşlemin kalıcılığı için sigaranın tamamen bırakılmış olması çok daha etkili olacaktır. İmplant sonrası dişlere zarar verecek yiyecek ve içeceklerden kaçınmak gerekmektedir.

İmplant Tedavisinde Yaşı Kriteri

Gelişen teknolojiyle birlikte günümüzde her yaştan kişi için diş eksikliğinin önüne geçilebiliyor. Birkaç diş için yapılabildiği gibi tüm dişlerini yitiren insanların da rahatlıkla kullandığı metotlardandır. Diğer yöntemlere göre komşu dişlere daha az zarar vermesi de tercih edilmesinde önemli bir etken olmaktadır. Peki, herkese implant yapılabilir mi? Vidalı diş olarak da bilinen bu işlem çene kemiği uygun olan her yaştan kişiye uygulanır. Diş hekimleri bu konuda özellikle gençlerde kemik yapısının oluşumunu tamamlaması konusunda hassas davranabilir. Bu durumda 18 yaşını beklemek uygun olacaktır.Daha fazla sonuç için sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

0224 453 00 99