Odunluk, Liman Cd. 17C, 16610 Nilüfer/Bursa

Gömülü Diş Çekimi Sonrası

Özellikle yirmi yaş dişinin deri altında gömülü olarak kalması durumunda uygulanan işleme gömülü diş çekimi denir. Bir şekilde hasar görmüş olan ya da hiçbir şekilde tedavisi yapılamayacak olan görünür halde olmayan dişlerin çıkarılması, süreci hassas bir süreci beraberinde getirmektedir. Dolayısıyla gömülü diş çekimi sonrası süreç son derece titiz bir çalışmayı şart kılmaktadır. Ancak bu sayede gömülü diş çekimi sonrasındaki sürecin çok daha konforlu bir şekilde atlatılması mümkün olmaktadır.

Gömülü diş çekimi sonrası gündeme geldiği zaman özellikle ilk 24 saatlik süre en kritik aşama olarak karşımıza çıkar. İlk 24 saatlik süre içerisinde beslenmeye dikkat etmek şarttır. Özellikle tanesiz besinleri tüketmek ve yumuşak yiyecekleri tüketmek her zaman önerilmektedir. Bununla birlikte aşırı sıcak ya da aşırı soğuk yiyeceklerden uzak kalmak gerekmektedir. Ilık içecekleri tüketmek gömülü çekimi sonrasındaki süreci olumlu yönde etkilenmektedir. Unutmamak gerekir ki gömülü diş çekimi operasyonu cerrahi bir müdahaledir. Dolayısıyla bu cerrahi müdahale sonrasına dikkat etmek şarttır.Tedavi hakkında detaylı bilgi için sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Gömülü Diş Çekimi SonrasıGömülü Diş Çekimi Sonrası Ağrı Normal Midir?

Gömülü diş çekimi operasyonu hassas bir işlem olmakla birlikte bu tür operasyonlar sonrasında ağrı durumu gayet olağandır. Bundan dolayı gömülü diş çekimi sonrasında diş çekiminin yapıldığı bölgede 1 ya da 3 hafta arasında ağrının yaşanılması olağan karşılanmaktadır. Hastanın bu süreyi konforlu bir şekilde atlatması için mutlaka dikkatli davranması gerekmektedir. Bu süre içerisinde sıcak ve soğuk yiyecek ve içeceklerden uzak kalmak her zaman önerilmektedir. Böylece hastanın çok daha sorunsuz bir şekilde bu süreci atlatması mümkün hale gelmektedir.

Gömülü Diş Çekimi Sonrasında Ne Yapmalıyız?

Şayet gömülü diş çektirmişseniz, mutlaka ilk 2 saatlik süre içerisinde hiçbir şekilde içecek ya da yiyecek tüketmemelisiniz. 2 saatlik sürenin sonrasında ılık yiyecek ya da içecekleri tüketebilirsiniz. Bununla birlikte diş çekimi sonrası sert yiyeceklerden birkaç gün süreyle uzak kalmalıyız. Ayrıca diş çekimi sonrasında ağızdaki bölgede bir iyileşme durumu ortaya çıkıncaya kadar ağzın çalkalanmaması da gerekmektedir. Bütün bu bilgiler ışığında gömülü diş çekimi sonrasındaki süreçte dikkatli davranmak her zaman önerilmektedir.Hastalarımızın süreçleri hakkında detaylı bilgi için İnstagram sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

 

0224 453 00 99