Odunluk, Liman Cd. 17C, 16610 Nilüfer/Bursa

Diş Sıkmanın Çözümü Nedir?

Yaşamımızın stresli, kaygılı şekilde geçmesi birtakım problemlerin oluşmasına neden olabiliyor. Onlardan biri ise son dönemde kişilerde görülmeye başlanan diş sıkma olduğunun altını çizebiliriz. Hastalığın daha da fazla ilerleme kaydetmemesi açısından diş sıkmanın çözümü nedir, hangi yollara başvurulmalıdır bilinmesi gerekir.

Diş sıkma gibi bir refleksleriniz varsa o zaman en iyi çözüm yollarından biri ise uzman bir  hekim tarafından tedavi olmaktır.

Diş Sıkma Nasıl Geçebilir?

Günlük hayatta ya da uykuda istem dışı bir şekilde dişlerinizi sıkabilirsiniz. Üstelik bunu sürekli olarak yapmaya başladığınız zaman dişlerinize ciddi zararlara sebep vereceğini bilmeniz gerekiyor. Çünkü dişlere yapacağınız baskı sonrasında hasar, aşınma, uç kısmında kırılma gibi problemlerin tetiklenmesine yol açmaya başlayacaktır. Uyku esnasında çok daha fazla şekilde rastlanmış olunan bu problemlere karşı mutlaka etkili bir tedavi yönteminin yapılması gerekir. Aksi taktirde dişlerin sıkılma refleksleri daha da ciddi diyebileceğimiz bir boyuta ulaşacaktır.

Diş Sıkma İçin Çözüm Yöntemleri

Diş sıkma içinde hekimler tarafından etkili bir çözüm yöntemleri ortaya koyuluyor. Çoğu kişi diş sıkmayı uyku esnasında yaptıklarından dolayı farkına varmayacaklardır. Uykudan uyandıktan sonra çene bölgesinde bir ağrının meydana geldiğini hissedebilirler. Çenedeki bu ağrı, uyku sırasında dişlerinizi sıkmış olduğunuzun göstergesi olacaktır.

Diş sıkma tedavisinin uzun bir süreç olduğu bilinmelidir. Bu süreçte hekim tarafından uygulanacak en etkili yöntemlerden biri ise plak kullanımıdır. Plak kullanımına başvurarak alt ve üst çenedeki uyumsuzluğun giderilmesini sağlanır. Sadece fizik tedavi yeterli olmadığı gibi aynı şekilde psikolojik tedavi de yapılır.Kliniğimiz ile ilgili detaylı bilgi için sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

 

diş sıkmanın çözümü-eondental

Diş Sıkma Ne Zaman Geçer?

Diş sıkma sorunlarınızdan tamamen kurtulabilmeniz için tedavi sonrasında yaklaşık 6 aylık bir sürecin geçmesi gerekebilir. Bu süreç içerisinde de hastanın tekrardan diş gıcırdatma ya da sıkma gibi eylemler içerisine girmesi engellenmeye çalışılır. Böylelikle hastanın tekrardan sağlıklı bir yaşam içerisinde olmasına yardımcı olunur.

Diş sıkma anlaşılacak bir sorun değildir. Sadece çenedeki ağrıdan dolayı diş sıkma problemi olduğunu düşünebilirsiniz. Dişleriniz ile ilgili olarak bu tarz şikayetleriniz varsa uzman hekime görünmeniz gerekir. Çünkü diş sıkmanın sadece dişlere zararı olmadığı gibi çene kaslarına da problem yaratabilecek olduğunu bilmelisiniz. Çene kaslarına ciddi zararlar vermesi, ileriki süreçte konuşma güçlüğü çekmenize neden olması demektir.Hastalarımızın tedavi süreçleri hakkında detaylı bilgi için İnstagram sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

0224 453 00 99