Odunluk, Liman Cd. 17C, 16610 Nilüfer/Bursa

Dişler de hem dil yüzeylerinde bulunan hem de dudaklarda bulunan mineler aşındığı için dişler aside, havaya ve ısırmaya duyarlı bir hal alır. Minelerin aşınması ve dentin tabakasının açığa çıkması diş renklerinin bozulmasına neden olur. Bu durum dişlerin sağlıksız hale gelmesine neden olur. Yediğiniz, içtiğiniz her şey sizi zorlamaya başlar. Diş polikliniği Bursa bu sorunlara çözüm sunan tedavileri gerçekleştirir. Dişlerinizin ağızda görünen kısmına diş kuronu denir. Dişlerin altında görünmeyen kısma diş kökü denir. Kuronların dış kısımları sert olan diş mineleri ile kaplanmıştır.

 

Bursa En İyi Diş Polikliniği

 

Elbette ki Bursa en iyi diş polikliniği konusunda son derece iddialı bir kent olarak ön plana çıkmaktadır. Bundan dolayı Bursa’da ağız ve diş sağlığına dikkat edildiğini rahatlıkla ifade etmek de mümkün olmaktadır. Günlük hayatta yediğimiz bazı yiyecekler diş sağlığını olumsuz etkiler. Diş sağlığı açısından zararlı olabilecek yiyecekler arasında şekerli yiyecekler vardır. Bunun yanı sıra asitli gıdalarda zararlıdır. Şekerli ve asitli ürünler dişlerin arasına yapışarak burada kalan ve kolay temizlenmesi zor ürünlerdir.

 

Beslenmemize dikkat ederek bu maddeleri yememeliyiz. Yiyorsak bile hemen sonrasında dişlerimizi detaylı şekilde fırçalamamız gerekir. Çiğnenmesi gereken yiyecekler diş etine masaj yapar. Masaj yapması dişlerin temizlenmesi anlamına gelir. Bu yiyecekler arasında havuç elma gibi sert meyveler bulunur.

 

Ağız içi kamera ve tomografi hizmetlerine panoramik film adı verilir. Radyografi diş ve ağız sağlığında doğru teşhis koymak için önemli bir yere sahiptir. Diş polikliniği Bursa kliniklerinde kullanılan panoramik film ile muayene esnasında fark edilmeyen kemik kayıpları, kök kanaldaki problemler ve çürükler kolaylıkla tespit edilebilir. Ayrıca ortodontik tedavi servislerinde ve implant tedavi sürecinde hekimlere yardımcı olur.

Bursa Diş Polikliniği

Diş Polikliniği Bursa Fiyatları Ne Kadardır?

 

Bursa’da diş polikliniği fiyatlarının farklı nedenlerden dolayı güncellendiğini rahatlıkla ifade edebiliriz. Diş polikliniği Bursa fiyatları gündeme geldiği zaman gayet doğal olarak karşımıza farklı fiyat seçeneklerinin çıktığının da ifade etmek mümkündür. Burada diş kliniği fiyatlarına dair kapsamlı bir şekilde araştırma yapmak her zaman önerilmektedir. Ancak bu sayede tam da talebinize uygun bir şekilde ve uygun fiyat aralığında diş tedavisi olabilmeniz de mümkün olacaktır.

 

Bursa Çocuk Diş Poliklinikleri

 

Özellikle Bursa çocuk diş poliklinikleri açısından iddialı bir konumda yer almaktadır. Bursa’da diş sağlığına önem veriliyor olması, bu durumun temel nedeni olarak karşımıza çıkmaktadır. Çocuklarda diş temizliği ilk dişin çıkmasıyla başlamalıdır. İlk dişi çıkan çocukların diş temizlikleri anne-babası tarafından yapılmalı. Temizlik için bebeklere özel diş macunu kullanılabilir. Bunun yanı sıra steril gazlı bezler de kullanılabilir. 2,5 – 3 yaşını dolduran bebekler diş fırçası kullanmaya başlayabilir. Okul öncesi çocuklarında diş fırçalama için herhangi bir teknik uygulatmak çoğunlukla zordur.Hekimlerimiz hakkında detaylı bilgi için sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

 

Çürüklerin oluşmasını engellemek için çocuklarımıza sadece görünen yerlerin temizliğini değil, görünmeyen yerlerin temizliğini de öğretmeliyiz. Çünkü çocuklar çoğu zaman görünmeyen diş teli temizliğini yapmazlar. Anne babaların kontrolü temizlik esnasında önemlidir. Çocuğun ağız büyüklüğüne göre fırça tercih edilmeli. Kullanılan fırça yumuşak kıllardan üretilmiş olmalıdır. Tedavi aşamasına geçmemek adına Diş polikliniği Bursa hizmeti alarak dişlerinize bakım yaptırıp bilgilenebilirsiniz.Hastalırımızın tedavileri hakkında detaylı bilgi için İnstagram sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

 

0224 453 00 99