Odunluk, Liman Cd. 17C, 16610 Nilüfer/Bursa

Diş etinde yaşanan kalkma, hem sağlık hem de estetik açısından sıkıntı bir durumdur. Bu durumu yaşayanların akıllarına gelen öncelikli soru diş eti kalkmasına ne iyi gelir? Bu Soruna yönelik verilen çözüm önerilerin başında diş bakımına dikkat etmek gelir. Bununla beraber ağız içerisinde yeterli hijyeni sağlamak adına gargara yapmakta önemlidir. Sorun çok ileri boyutta yaşanıyorsa mutlaka hekim desteği alınmalıdır.

Tedavi süresi boyunca istenen etkinin alınabilmesi için sigara ve benzeri tütün ürünleri kullanılmamalıdır. Bu alışkanlıklar ağız içerisinde zararlı bakteri oluşumuna neden olacağı için iyileşme sürecini sekteye uğratır. En etkili yöntem zararlı alışkanlıkları terk etmek ve yaşam tarzı değişikliği yapmaktır. Bununla beraber belirli aralıklarda diş muayenesi yaptırılabilir. Diş eti kalkması sorunun yaşanması her zaman can sıkar. Bundan dolayı üst

Diş Eti Tedavisi

Öncelikle çözüme yönelik sorulan soru diş eti kalkması .Yaşanan hastalığın tedavi edilmesine için en garanti yol hekim desteği almaktır. Hekim öncelikle dişleri ve etraflarını iyice temizleyerek işe başlar. Böylece diş kemiklerine zarar gelme ihtimali engellenmeye çalışılır. Aynı zamanda hastaya günlük diş bakım rutini oluşturması için yönlendirme yapılır. Antibiyotik özelliği olan gargara veya jel kullanımı yine hekim tarafından tavsiye edilebilir. Bazı durumlarda ise yaşanan sıkıntı ileri boyuttadır. Bu gibi durumlarda ise cerrahi müdahaleyi ihtiyaç duyulur.

Diş Eti Kalkması Nedir?

Bu sorunla baş etmek durumunda kalan kişilerin öncelikle araştırdıkları konu diş eti kalkmasına ne iyi gelir? Bu sorun diş etlerinde yaşanan bir hastalık olarak nitelendirildiği için ağız bakıma dikkat etmek son derece önemlidir. Bu hastalıkta kişinin diş etlerinde ciddi bir enfeksiyon oluşur. Tedavi edilmedikçe bu enfeksiyon ilerler ve dişleri destekleyen kemiğin yok olmasına zemin hazırlayabilir. Bu durumda beraberinde diş kaybı yaşanmasına neden olabilir. Ayrıca bu sıkıntıyı yaşayan kişide ağız kokusu, kanama, hassasiyet, ağrı, diş etlerinde şişme gibi birçok durumda yaşanır.Tedavilerimiz ile ilgili sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Diş Eti Kalkmasına Ne İyi Gelir?

Diş Eti Kalkmasının Nedenleri

Diş etlerinde kalkma olan birçok kişinin öncelikle merak ettiği soru diş eti kalkması günde en az iki kere dişleri fırçalamak, diş ipi kullanmak, gargara yapmak diş eti kalkmasını hem önler hem iyi gelir. İyi gelen yöntemler öğrenildikten sonra sorununa zemin hazırlayan nedenlerde kavranmalıdır. Hastalığa neden olan en etkili neden ağızda bakteri kaynaklı olarak plak oluşmasıdır.

Yoğun şekerli yiyecek ve içecek tüketilmesi plak oluşumunu hızlandırır. Bunu önlemenin en kolay yolu diş temizliğini sıklıkla yapmaktır. Bunların yanında vitamin eksiklikleri, yetersiz beslenme, obezite, sigara tüketmek yine diş eti kalkmasına neden olabilirler. Bütün bu bilgiler ışığında diş eti sorunu beraberinde önemli sıkıntıları da getirmektedir. Bundan dolayı söz konusu problemin tedavi edilmesi, yaşam kalitesinin de yükselmesi anlamına gelmektedir.Hastalarımızın detavi süreci hakkında detaylı bilgi için İnstagram sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

0224 453 00 99