Odunluk, Liman Cd. 17C, 16610 Nilüfer/Bursa

Hastanın sistemik bir hastalığı veya periodontal bir problemi varlığında ya da uzun süre dişsiz kalan bölgelerde çene kemiği erimeye başlar ve ilgili bölgeye implant yerleştirmek için yeterli kemik miktarı olmamaktadır.

Bu gibi durumlarda yetersiz kemik seviyesi bulunan alanlara implantın kemik içerisine tutunabilmesi amacıyla greftleme adı verilen çene kemiğini yeterli seviye ve sağlamlığa getirebilmeye yönelik işlemler yapılmaktadır.

Bu greftleme işleminde kemik seviyesinin yetersiz olduğu bölgeye yerleştirilecek olan greft materyali hastanın kendine ait sağlıklı başka bir kemiğinden alınarak uygulanabildiği gibi hayvansal kaynaklı kemik tozu şeklinde de bölgeye greftleme yapılabilir.

Artan teknolojik gelişmelerle birlikte son dönemlerde sentetik kemik tozları da üretilmiş olup doku dostu özelliğiyle kullanımı yaygınlaşmaya başlamıştır.

Bursa Nilüfer implant tedavisini yaptırmak için kemik greftine ihtiyaç duyulursa tedavinin süreci uzayabilir. Ancak kemik grefti gerektiği halde greft uygulanmayan bölgeye yapılacak olan implant başarılı ve uzun ömürlü olmayacaktır.

0224 453 00 99