Odunluk, Liman Cd. 17C, 16610 Nilüfer/Bursa

Çene Botoksu

Kişide meydana gelen çene bozukluğu ve kare yüz ifadesinden kalıcı kurtulmak için uygulanan botoks yöntemidir. Çene botoksu son derece güvenilir ve acısız bir işlemdir. Çene ile alakalı uygulamaya engel olacak bir rahatsızlığı olmayan her birey bu işlemi gönül rahatlığı ile gerçekleştirebilir.

 

Çene sorunları özellikle; diş sıkma, gıcırdatma, durmaksızın sakız çiğnemek ve sürekli sert et tüketmekten meydana gelebilir. Bu sorunlar çenede ağrı ve bir süre sonra çene yapısında bozukluk ortaya çıkarabilir. Bunu önlemek çok kolay bir süreçtir.

Çene botoksu işlemlerinde cerrahi müdahale uygulanmaz.

 

Tamıyla ufak bir operasyon ile botoks çene kasınıza enjekte edilir. Çene kası problemleri ya da çene yapınızı beğenmemeniz halinde estetik görünmesi açısından bu işlemi yaptırabilirsiniz. Çenenin yan bölgesinde bulunan çene kasları bu işlem sonrasında incelerek, hem ağrıları yok edecek hemde estetik görüntünüze güzellik katacaktır.

 

Çene botoksu gündeme geldiği zaman karşımıza son derece hassas olan bir süreç çıkar. Dolayısıyla bu sürecin başarılı bir şekilde yönetilmesi için mutlaka bu işin uzmanlarından destek almak şarttır. Ancak bu sayede çene botoksundan istenilen faydanın görünmesi de mümkün olur.  Bu kapsamda çene botoksu 2022 yılında da sıklıkla karşımıza çıkan bir trendde sahiptir!

2022 Çene Botoksu Trendi

Son zamanlarda ünlü bilinir isimlerin yaptırdığı çene botoksu ve oldukça dikkat çekici bir hale geldiği görülmektedir. Bu işlem bireye oldukça güzel bir yüz hattı kazandırmaktadır. 2022 senesinde de bu işleme hız kesmeden başvurular devam etmektedir. Yüz hatları kadınlar ve erkeklerde çok dikkat edilen bölgelerdir.

 

Özellikle erkeklerin son zamanlarda sürekli yaptırdığı işlemlerden bir tanesi çene botoksudur. Burada botoks uygulamasının doğru ve isabetli bir şekilde uygulanması şarttır. Bunun için de alanında uzman olanlar tarafından bu tür işlemlerin yapılması şarttır.

 

Unutmamak gerekir ki çene botoksunun sorunsuz bir şekilde yapılması için mutlaka teknik düzeyde etkili bir donanıma ihtiyaç duyulmaktadır. Bununla birlikte çene botoksunun başarısını bu alanda uzman olanlar doğrudan etkilemektedir. Ayrıca söz konusu işlemin yapılacağı ortamın steril olması da olmazsa olmaz bir özellik olarak karşımıza çıkmaktadır.

Çene Botoksu Nasıl Yapılır?

Estetik  ya da güzellik merkezlerinden randevu almalısınız. İlk gözlem ve muayene aşaması tamamlandıktan sonra doktor veya güzellik uzmanı çene bölgenizin iki yanına da çene botoksu enjekte etmektedir. Uygulama öncesinde anestezik kremler ile bölge uyuşturulmaktadır. Asla acı hissemeyeceğiniz bir işlemdir. Ortalama 10 dakika sürmektedir.

Çene Botoksu Fiyatları

Her estetik ve güzellik merkezinde fiyatları değişiklik göstermektedir. Her uzman ya da doktor çene botoksu için farklı teknikler kullanabilir. Marka ismi sayesinde de fiyatlar değişir. Son derece güvenilir ve uzman klinikler tercih etmelisiniz. Bilmediğiniz ve tecrübesi olmayan yerlerde bu işlemi yaptırmamalısınız. Bütün bu bilgiler ışığında bu tür işlemlere dair geniş kapsamlı bir araştırma yapmak her zaman önerilmektedir.

0224 453 00 99