Odunluk, Liman Cd. 17C, 16610 Nilüfer/Bursa

Dişlerimiz hem yapısal hem işlevsel olarak bozuk değilse dişlerimiz ve ağzımız görevini tam olarak yerine getirebiliyor demektir. Ağız ve diş sağlığımızı koruyamamamızın en büyük sebebi bilgi eksikliğidir. Dişler, ağız sağlığımızı etkilediği gibi vücudumuzda bulunan bazı organların sağlığını da etkiler. Düzenli şekilde Bursa Nilüfer diş klinikleri hizmeti alıp ağız ve diş sağlığı kontrolünde bulunulmaması hastalıklara yol açar.

 

Dişlere gizlenen enfeksiyonlar böbrekleri, kalbi hatta damarları etkiler. Bursa’da günümüz koşullarında üst düzeyde bir diş tedavisi yaptırmayı istiyorsanız klinik tercihine mutlaka dikkat etmek durumundasınız. Ancak bu sayede Bursa’da tam da talebinize uygun bir şekilde diş tedavisi olabilmeniz mümkün olacaktır.

 

Diş Sağlığında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Ağız sağlığına dikkat etmek küçük yaşlarda edinilmesi gereken alışkanlık olmalıdır. Günde en az 2 defa dişler fırçalanmalıdır. Yemek yedikten sonra dişlere tutunan yemek artıkları yaklaşık 12 saat sonra plak haline dönüşür. Plaklar birkaç gün içerisinde fırça yardımı ile temizlenemeyecek düzeylere ulaşır.

 

Temizlenemeyen plaklar mikroorganizmalar için besin, yemek haline gelir. Mikroorganizma biriken ağızda iltihaplanmalar olur. Dişlerin üzerinde çukur oluşmaya başlayıp geri dönüşü olmayan yola girilir. Bakımı yapılmayan dişlerin çürümeye başladığı için Bursa Nilüfer diş klinikleri aracılığıyla tedavi edilmesi gerekir. Çürüyen her dişi çektirmek gerekmez. Diş çektirmek yapılan tedavilerin sonrasında karar verilmesi gereken işlemdir.

 

Kanal Tedavisi Nedir?

Yanlış beslenmenin ve dişe yeterince bakım yapmamanın sonucunda dişlerde mikroorganizmalar birikir. Mikroorganizmalar zamanla dişin köklerinde ve sinirlerinde iltihaplanma ne yapar. Canlılığını devam ettiremeyen dişlere kanal tedavisi yapmak gerekir. Diş köklerinde bulunan sinirler kendini yenileyebilme ve tamir etme kabiliyetine sahip değildir.

 

Zarar gören sinir ve damarlar çıkartıldıktan sonra kök kanallar temizlenip şekillendirilir. Daha sonra kök kanal doldurulur. Kanal tedavisinin ardından dişlere dolgu veya porselen kaplama yapılır. Kanal tedavisi sonrasında dişleriniz diğer dişleriniz gibi işlevine devam eder. Bursa Nilüfer diş klinikleri kanal tedavisini yaparken ağrı yaşamamanız için anestezi teknikleri uygular. Anestezi teknikleri kullanmak psikolojik olarak da rahatlamanızı sağlar.Tedavilerimiz ile ilgili sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Bursa Nilüfer Diş Klinikleri-eondental

Ortodonti Tedavisi Nedir?

 

Diş hekimliğinin özel dalı ortodonti diş ve çenede bulunan düzensizliklerin teşhisini koyan, korunmasını ve tedavisini yapan diş polikliniği Bursa Nilüfer diş kliniklerihizmetidir. Özellikle ağız hücrelerinin oluşması ve ileride yaşanacak diş rahatsızlıklarının önüne geçmek amacıyla ortodonti tedavisi gerekir. Ortodonti tedavisi diş çürüğü vakalarını büyük oranda azaltmıştır. Bu hizmetin hitap ettiği kitle artmış ve yine uygulama alanı da artmıştır.

 

Gelişim yetersizlikleri kalıtım veya çeşitli alışkanlıklar sonucu dişlerde düzensizlik olur. Dişlerinin estetik açıdan daha güzel görünmesini isteyen kişiler de ortodonti tedavisi alabilirler. Koruyucu ortodonti, dalı çocuklarda sağlıksız durum oluşmaması içindir. Durdurucu ortodonti, çocuklarda olumsuz durumun engellenmesi için ortaya çıkmıştır. Tedavi edici ortodonti ise anormal durum ortaya çıktıktan sonra tedavi amacıyla ortaya çıkmıştır.Hastalarımızın detavi süreci hakkında detaylı bilgi için İnstagram sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

 

0224 453 00 99