Odunluk, Liman Cd. 17C, 16610 Nilüfer/Bursa

Bursa Diş Klinikleri

Diş etlerinin ve diş sağlığının korunması son derece önemlidir. Dişler ve diş etlerinde meydana gelen sağlıksız durumlar hayat kalitemizi düşürür. Zamanında müdahale edilmeyen sağlık sorunları ileride dişlerinizi kaybetmenize neden olabilir. Dişleri kaybetmeden önce herhangi bir sorunla karşılaştığınızda Bursa diş klinikleri hizmeti almanız yararınıza olacaktır.

Kliniklerde çalışan doktorlar üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun olup kendi kliniklerini açmış alanında uzman kişilerdir. Bursa’da diş kliniklerine dair kapsamlı bir araştırma yaptığınız zaman gayet doğal olarak karşınıza farklı alternatif seçenekler çıkacaktır.

Bursa Diş Kliniklerinde Bulunan Servisler

Diş kliniklerinde bulunan servislerin yeterli olması tedaviniz açısından size rahatlık sağlayacak. Bütün diş ile alakalı işlerinizi tek bir çatı altında birleştirebileceksiniz. Ameliyathane servisi olan Bursa diş klinikleri tercih etmeniz böyle bir ihtiyaç olduğunda rahat etmenize olanak sağlar. Bunun yanında tedavisi uyanıkken mümkün olmayan hastalar için sedasyon servisi gerekir. Sedasyon servisi zihinsel veya fiziksel engelli bulunan kişilerde, diş hekimi fobisi olan kişilerde ve çocuk hastalarda önemli bir ihtiyaçtır.

Engelli bireylerin sağlığı ve kaliteli hizmet alabilmesi için standartlara uyan ve sorunsuz tedavi imkânı sunan engelli kliniği bulunmalıdır. Bursa diş klinikleri içerisinde diş protez laboratuvarı bulunması protez ihtiyacınız olduğunda çok uzun süre beklemenize engel olur. Bazı klinikler dışarıdan çalıştıkları laboratuvarlarda protez için teknisyenin verdiği zamanı bekler. Klinikte kaliteli hizmet almak için diş protezi laboratuvarı bulunup bulunmadığına dikkat edebilirsiniz. Bu noktada klinik tercihine dikkat ediyor olmanız her zaman beraberinde önemli kazanımları getirecektir.

Çocuklar İçin Bursa Diş Klinikleri

Pedodonti adı altında çocuk diş hekimliği hizmeti verilir. Bu serviste ki amaç temel çocukluk döneminde iyi bir ağız sağlığına hazırlıktır. Hazırlık dönemi ilerideki diş hastalıklarını önlenmesinin yanı sıra bu zaman diliminde yapılması gereken tedavileri gerçekleştirmektir. 3 yaşında süresi tamamlanan süt dişleri çocuklarda çürüğe ve aşınmaya sebep olur.

Çocukların ağız sağlığının olması ileride daha az çürük riski taşıması ve ileride daha az diş tedavisi yaptırması anlamına gelir. Herhangi bir diş kliniğinde çocuk tedavisi yaptıramazsınız. Çocukların mutlaka pedodonti kliniklerinde hizmet alması gerekir. Böyle bir durum ihmal ederseniz çocuklarınızın bilinçaltında diş hekimi korkusu oluşmaya başlar.

Diş Çekimine Dikkat

Dişlerinizden birisi ağrıdığında dişlerinizi çektirmek için harekete geçmeyin. Çünkü Bursa diş klinikleri hizmetlerinde diş çekimi başvurulan en son tedavi yöntemidir. Dişler çekilmeden önce hassasiyeti gidermek için tedaviler, kuafaj veya kanal tedavisi, ışınlıkompozit dolgusu yapılmalıdır.Hastalarımızın tedavi süreçleri hakkında detaylı bilgi için İnstagram sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Bursa Diş klinikleri-eondental

Bu tedaviler sonrasında kurtarılamayacak bir diş olduğuna karar verilirse diş çekimi gerçekleşir. Teknolojinin gelişmesi ile edodonti alanında gelişmeler yaşandı. Bu gelişmelerle beraber diş çektirmek en son tercih olmaya başlamıştır. Çekilen dişlerin yerine implant yapılır. Ne kadar kaliteli olursa olsun yapılan dişler orijinal diş kadar sağlam ve kaliteli olmayacaktır.Doktorlarımız hakkında detaylı bilgi için hekimlerimize göz atabilirsiniz.

0224 453 00 99