Odunluk, Liman Cd. 17C, 16610 Nilüfer/Bursa

Dişlere yönelik estetik müdahalelerin başında diş beyazlatma uygulaması gelir. Bursa diş beyazlatma uygulaması da son derece başarılı bir şekilde yapılmaktadır. Uygulama kapsamında dişlerin üzerine özel olarak üretilmiş olan bir jel sürülür. Jel sürüldükten sonra etki süresini hızlandırmak için lazer veya benzeri bir kaynak kullanılır. Bursa diş beyazlatma işlemi konusunda son derece ayrıcalıklı fırsatların bulunduğu bir bölge olarak karşımıza çıkmaktadır.

Yaşanan tepkime sonrası dişlerde istenilen beyazlığa kavuşulabilir. Bu işlem zor olmadığı gibi uzunda sürmez. Ortama 40 dakika gibi bir sürede bitirilmiş olur. Genellikle 3 seans da süreç tamamlanır. Süreç hastanın durumu ve istekleri doğrultusunda şekillenir. Diş beyazlatma uygulamasının son derece pratik bir şekilde tamamlanıyor olması, son zamanlarda bu tarz uygulamalara olan ilgiyi de arttırmaktadır.

Diş Beyazlatmaya Neden Gerek Duyulur?

Sigara, çay, kola, kahve gibi ürünlerin kullanımı zamanla diş renginin matlaşmasına ve lekelerin oluşmasına neden olur. Günlük olarak dişlere yapılan temizlik veya fırçalama oluşmuş yerleşik lekeleri dişlerden çıkaramaz. Bu noktada Bursa diş beyazlatma işlemi devreye girer. Yapılan müdahale ile çok kısa bir zaman içerisinde dişler temiz ve parlak bir görünüme kavuşmuş olur.

Diş Beyazlatma İşleminde Nelere Dikkat Edilmeli?

Öncelikle uygulama için seçilen merkeze dikkat edilmelidir. Bursa diş beyazlatma hizmeti bu kapsamda kalitesi ile ön plana çıkar. Yer seçimi haricinde bir de uygulama esnasında dikkat edilmesi gereken hususlar vardır. Dişetleri, dudak, dil ve çevre dokular korunmalıdır. Sürülecek jelin bu noktalara temas etmemesine özen gösterilmelidir. Daha sonra kullanılan jelin miktarı ve uygulama süresi son derece önemlidir. İşlem sonrasında birkaç gün aşırı soğuk ve sıcak besin tüketiminden kaçınılmalıdır. Aynı süre içerisinde kahve, çay gibi renk verici içeceklerden de uzak durulmalıdır.

bursa-dis-beyazlatma-eondental

Diş Beyazlatma İşlemi Ağrılı Mı?

Genel bir değerlendirme yapmak gerekirse bu işlem son derece basittir. Dolayısıyla hastalarda işlem sırasında her hangi bir ağrı hissedilmez. Bazı hastalar işlem sonrasında dişlerinde hassasiyet olduğunu ifade ederler. Ama bu hassasiyette birkaç gün içerisinde tamamen geçer. Ağrı esnasında hekim tarafından tavsiye edilen ağrı kesici kullanılabilir. Burada önemli olan uygulamanın en doğru şekilde yapılmış olmasıdır. Bir diş hekimi tarafından gerçekleştirilen uygulama ağrısız ve sorunsuz şekilde yapılabilir.Tedavilerimiz hakkında detaylı bilgi için hizmetlerimize göz atabilirsiniz.

Bursa Diş Beyazlatma Klinik Kalitesi

Yapılan işlem sonrasında kavuşulan sonucun kalıcılığı oldukça önemlidir. Bursa diş beyazlatma uygulamasının kaliteli yapılmış olması işlem süresi üzerinde oldukça etkilidir. Bunun haricinde beyazlığın etki süresi kişilere göre farklılık gösterir. Kişi aşırı kahve, çay gibi içecekler tüketiyor veya sigara içiyorsa işlemin etki süresi kısalmaya başlar. Dişte leke oluşumuna neden olan alışkanlıklardan uzak duran ve diş bakımına özen gösteren kişilerde ise süre daha uzundur. Belirtilen kriterlere göre bu süre 3 ay ile 2 yıl arasında değişir.Hastalarımızın tedavi süreçleri hakkında detaylı bilgi için İnstagram sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

0224 453 00 99